Home » Bez kategorii » Tak minął nam rok 2016
    

Tak minął nam rok 2016

Z nowym rokiem każdy ma jakieś plany, postanowienia.Nowy Rok to także czas podsumowań tego co już za nami.Nasze Panie cały rok czynnie uczestniczyły w życiu Domu.Wspólnie z pracownikami organizowały liczne imprezy integracyjne, uczestniczyły w pracach na rzecz stowarzyszenia ,,Szansa”. Mieszkanki tut. Domu brały udział nie tylko w imprezach na terenie powiatu, ale brały także udział  np. w nagraniach The Voice of Poland , w wycieczce do Wrocławia, Biskupinia, Gołuchowia, Kalisza, Poznania czy Bydgoszczy. Ponadto  Panie czynnie uczestniczyły w przygotowaniu kalendarza na rok 2017.

Na terenie Domu Panie mają zapewniony szeroki wybór książek, które dostępne są Mieszkankom o każdej porze oraz mają zaprenumerowaną ,,Przyjaciółkę” i ,,Gazetę Pomorską”. Ponadto można korzystać z internetu i rozmawiać przez skypea.  Do dyspozycji Mieszkanek jest pokój gościnny, gdzie przyjmują gości, pokój dzienny, gdzie oglądają telewizję , słuchają muzyki, wspólnie śpiewają, czy w inny sposób spędzają wolny czas.

W ramach działających kół (koło muzyczne,koło artystyczne,koło teatralne,koło czytelnicze, koło kulinarne,koło sportowe,koło turystyczno-rekreacyjne,koło informatyczne,koło kosmetyczno- fryzjerskie,koło wzmacniania samodzielności osobistej) Panie m.in.: fotografują (biorą udział w konkursach), przygotowują występy artystyczne, uczą się robić makijaż, modelować fryzury czy też na miarę swoich możliwości uprawiać sport. Na co dzień organizowane były wyjazdy do kina, koncerty oraz inne lokalne uroczystości, w których Mieszkanki chętnie brały udział.

 

Niżej przedstawiamy fotorelacje z tego co działo się w 2016r…