Home » Bez kategorii » Kalendarz na rok 2020
    

Kalendarz na rok 2020

W dniu 5 listopada 2019r. w pokoju gościnnym Domu Pomocy Społecznej w Siemionkach odbyło się uroczyste wręczenie kalendarzy na rok 2020 Mieszkankom Domu, które jednocześnie były modelkami podczas sesji zdjęciowych. W spotkaniu udział wzięły Mieszkanki Domu, Prezes Stowarzyszenia „SZANSA”/ Dyrektor DPS w Siemionkach- Pan Adam Tomaszewski oraz Członkowie Stowarzyszenia „SZANSA”, którzy brali udział w pracach nad kalendarzem. W tym roku udało się wydać blisko 600 szt egzemplarzy Kalendarza na rok 2020 o charakterze informacyjno- edukacyjnym i promującym zdrowie psychiczne. Jak już wspomniano, osoby posiadające zaburzenia psychiczne Mieszkanki DPS w Siemionkach miały swój udział w realizacji zadania m.in. poprzez aktywne i bieżące wnoszenie treści, fotografii, pomysłów oraz uwag co do zawartości, a przede wszystkim Panie wcieliły się w role modelek. Praca przy kalendarzu miała również pozytywny wpływ na osoby z zaburzeniami psychicznymi, była formą terapii i rehabilitacji gdyż motywem przewodnim kalendarza są konie, praca z końmi, szeroko rozumiana hipoterapia oraz z innymi zwierzętami. Kalendarz jest narzędziem do przeciwdziałania dyskryminacji osób z zaburzeniami psychicznymi.

Poniżej wpis Prezesa Stowarzyszenia „Szansa” do Kalendarza:

Spoglądasz na inną osobę z góry , z dołu, z boku i tylko czasem prosto w oczy. Koń jakkolwiek spojrzy poczuje całą prawdę o Tobie. Łagodny, oddany przyjaciel poniesie przez życie jak równego sobie.

Prawdziwy przyjaciel nie rozróżnia płci, gatunku, ułomności -po prostu jest. Być dla innych przyjacielem znaczy więcej niż można wymagać. Akceptować innych bez względu na drobiazgi to też znaczy być przyjacielem. Czasem do tego trzeba mieć cztery kopyta i podkowy -innym razem wystarczy CHCIEĆ.

Kalendarz dedykujemy wszystkim , którzy znają wartość prawdziwej przyjaźni -wszystkim przyjaciołom osób niepełnosprawnych i im samym.

Serdecznie DZIĘKUJĘ wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania tego kalendarza. Szczególne słowa podziękowania należą się Właścicielom i Pracownikom Ośrodków, którzy na chwilę powierzyli nam swoje największe skarby. Osobne podziękowania składam na ręce koleżanek i kolegów wolontariuszy Stowarzyszenia Na Rzecz Wspierania Osób z Zaburzeniami Psychicznymi „Szansa”.

Na kartach już trzeciej edycji wydawanego przez nas kalendarza mamy przyjemność przedstawić Państwu wspaniałe kobiety, które wcieliły się w rolę modelek. Są to Mieszkanki Domu Pomocy Społecznej w Siemionkach położonego na terenie Powiatu Mogileńskiego w Gminie Jeziora Wielkie. Kobiety serdeczne, miłe, niosące w sobie wiele pokładów pozytywnych emocji. Motywem łączącym karty kalendarza jest prawdziwy przyjaciel człowieka -koń, istota szlachetna, wspaniały towarzysz życia.

Osoby dotknięte trudami losu szczególnie wiedzą o ile łatwiej kroczy się przez życie pod rękę z prawdziwymi przyjaciółmi.

Życzymy Państwu wspaniałego 2020 roku i przyjaciół na całe życie.

Projekt współfinansowany został ze środków województwa kujawsko- pomorskiego. Fotorelacja…
PISZĄ O NAS…