Home » 2021

Archive for 2021

Covid z przymrużeniem oka

Posted 20 sierpień 2021 By Malwina Nawrocka

 

covidowe powitanie

 

papiery wartościowe

 

zgdanij kotku

Rajd „Kujawsko-Pomorskie na rowery”

Posted 26 lipiec 2021 By Malwina Nawrocka

20210710-141802

10 lipca 2021 roku na terenie Domu Pomocy Społecznej w Siemionkach ugoszczono na krótki odpoczynek uczestników rajdu z cyklu ,,Kujawsko-Pomorskie na rowery’’. Uczestnicy mogli na chwilkę wypocząć i wyruszyć w dalszą trasę, gdzie mieli do pokonania blisko 40 km wokół Jeziora Gopło. Pośród uczestników były osoby starsze i młodsze, ale łączyła ich pasja do aktywnego spędzania czasu na rowerze. Na terenie DPS w Siemionkach uczestnicy rajdu mogły się poruszać wyłącznie w części parkowej bez możliwości wstępu do obiektów. Ograniczenia takie były podyktowane obowiązującą sytuacją epidemiczną oraz zasadami reżimu sanitarnego. Żadna osoba nie miała kontaktu z tutejszymi Mieszkankami, ale duchem wszyscy wzajemnie się wspierają w tym bardzo trudnym i specyficznym czasie. Rajd organizowany był przez PTTK Kruszwica Oddział Nadgoplański.

image_6483441
image_72192707

Tlenoterapia w DPS

Posted 23 lipiec 2021 By Malwina Nawrocka

IMG_6323

Od 11 do 15 lipca 2021r.  w Domu Pomocy Społecznej w Siemionkach realizowany był projekt ,,Terapia tlenowa- rehabilitacja domowa dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności”.

Projekt realizowany był dla 10 osób przy wykorzystaniu komory hiperbarycznej.

Jest to metoda wykorzystująca lecznicze właściwości stuprocentowego tlenu pod zwiększonym ciśnieniem atmosferycznym. Terapia hiperbaryczna jest pomocna w leczeniu wielu schorzeń ze względu na fakt, że jest to jedna z najbardziej skutecznych metod dostarczania tlenu do tkanek.

Celem projektu było zwiększenie dostępu osób z niepełnosprawnością do terapii, rehabilitacji i lecznictwa specjalistycznego.

Organizatorem terapii było Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Osób z Zaburzeniami Psychicznymi ,,Szansa’’ z Siemionek działające przy Domu Pomocy Społecznej.

Projekt współfinansowany ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

IMG_6335-1
IMG_0622
IMG_0618
IMG_0613

Rejs Rusałką

Posted 23 lipiec 2021 By Malwina Nawrocka

 

 

15 lipca Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Osób z Zaburzeniami Psychicznymi ,,Szansa’’ wraz z DPS w Siemionkach realizowały projekt ,,Integracyjny rejs statkiem po malowniczym Jeziorze Gopło’’.

Mieszkanki Domu Pomocy Społecznej w Siemionkach wraz z opiekunami wyruszyli do Kruszwicy na rejs ,,Rusałką’’ po Jeziorze Gopło. Panie miło spędziły czas zwiedzając przy tym piękną naturę przyrody.

Po zwiedzaniu czekał na wszystkich ciepły posiłek w pobliskiej restauracji.

Zadaniem projektu była  integracja i reintegracja zawodowa i społeczna środowiska osób niepełnosprawnych oraz prowadzenie innowacyjnych działań zapobiegających ich izolacji, marginalizacji i przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu.

Projekt został współfinansowany ze środków Powiatu Mogileńskiego.
IMG_6353
IMG_6361

Doceniono DPS

Posted 22 czerwiec 2021 By Malwina Nawrocka

7 czerwca 2021r. na uroczystej sesji Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego  z rąk Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego  Pana Piotra Całbeckiego  Dyrektor tut. domu Pan Adam Tomaszewski odebrał podziękowania za naszą pracę  i włożoną w nią trud w czasie pandemii COVID-19.  Rzeczywiście trudny to był czas dla wszystkich, dla pracowników i mieszkańców, początkowo czas pełen obaw przed nieznanym, ale i czas pełnej mobilizacji, gotowości do poświęceń, solidarności.

 

W rozmowie z Dyrektorem Adamem Tomaszewskim, dziękował nam również Starosta Powiatu Mogileńskiego Pan Bartosz Nowacki i Wicestarosta Pan Marian Mikołajczak.

 

8 czerwca 2021r. podziękowania w imieniu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Mogilnie  złożyła również Pani Dyrektor Agnieszka Szulc, dziękowała za profesjonalną opiekę nad mieszkańcami,  zaangażowanie oraz pasję.

Wszystkie słowa uznania są niezwykle ważne, każdy wyraz wdzięczności i docenienia naszej pracy jest budujący, wzmacnia nasze siły, uświadamia nam że nie jesteśmy sami.

Dziękujemy za pamięć i wsparcie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

23

56

IMG20210622130230a

IMG20210622132117 a

 

 

 

 

 

 

 

Podziękowania DPS